Назад к списку

Чи можна вагітній відвідувати кладовища?

Запитання: Я в положенні, чи можна мені відвідувати кладовища? Чула і всі говорять, що прикмета погана, але я якось до них байдужа. Хотілося мамину могилу в порядок привести. Як бути?

Боже на Вас Благословення! Шановна Катерина, Ви абсолютно праві: це все забобони про те, що вагітним не можна відвідувати кладовища, похорон, панахиди і так далі. Навколо кладовищ дуже багато забобонів і міфів, але взагалі це просто територія, на якій спочивають тіла покійних до Другого Пришестя Христа, і все. Ніякої містики, магії та чаклунства тут немає, і якщо люди вважають, що воно є, а покійні або саме кладовище можуть нашкодити комусь - це порожні уявлення, засновані на язичницькому баченні світу і власних фантазіях. Люди охоче вірять у прикмети. 

 Так що Ви керуйтеся тільки власним станом: якщо можете прибрати могилку, дуже добре. Якщо ні, приходьте просто, щоб помолитися про маму. Можна або самій прочитати текст панахиди (але вона довга) або літії (коротка і під силу точно), а можна заздалегідь зателефонувати в храм при кладовищі (або зайти) і дізнатися, як домовитися, щоб панахиду або літію відслужив сам священик. 

І ще буває, що в храмах при кладовищах служать панахиду і так в певний час. Має сенс прийти в цей час в храм (хвилин за 5-10 до початку панахиди), подати про матусі записку на панахиду, а потім зробити літію на могилі.Допоможи Вам Бог!