Назад к списку

Як можна любити ворогів?

Любіть ворогів ваших? Але в біблії ж написано що Бог не любить злих. "Ти зненавидів всіх, що чинять злочин". "Господь не любить боязких!" "Господь випробовує праведного, а безбожного й того, хто любить насилля, ненавидить душа Його". Можна навести ще кілька віршів, щоб показати: Біблія ясно говорить про ненависть Бога не просто до гріха, а й до грішника, який його творить. 

Божий гнів реальний: «гнів Божий з'являється з неба на всяку безбожність і неправду людей» (Рим. 1:18). А якщо мої вороги злі, чому я повинна їх любити і як їх любити, якщо Бог їх не любить? 

 У Біблії також написано, що Бог "наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими і посилає дощ, як на праведних, так і на неправедних" (Мф. 5:45). 

 Ми бачимо, що і грішники поруч з нами живуть сито і багато, і Бог їх не чіпає, дає шанс добровільно виправиться. І взагалі Сам Бог втілився і прийняв смерть заради порятунку людей, і тих, хто Його розпинав, в тому числі. Не всі цим скористалися, щоб врятуватися, але це вже їхня провина, а не Бога. Також і гнів Божий - це ж не емоція людини, бо і Бог не людина. Це просто метафора безпристрасного суду Божого над людьми, суду, який більш милує, ніж карає, адже багатьох і багатьох грішників Бог прощає і довго терпить їх. А якщо і забирає до Себе, то коли людина вже остаточно визначився, і зло його тільки множилося б, залиш його тут. 

 Коли ж людина засуджує і ненавидить іншу людину, він передбачає те, що належить Богу - Божий Суд. Звідси і вбивства - найтяжчий гріх. Чи не люблячи один одного, ми і самі стаємо підсудними у 6-й Заповіді. «Кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб» (1 Ін 3,15). 

 Допоможи Вам Бог!